Reklama

Wiemy, o ile w ciągu roku podrożały paliwa. Szok!

W ciągu ostatniego tygodnia zdrożały w Polsce paliwa.

Z danych biura maklerskiego Reflex, obserwującego rynek paliwowy wynika, że obecnie za litr benzyny Eurosuper 95 trzeba płacić średnio 5 złotych 35 groszy, czyli 3 grosze więcej niż w ubiegłym tygodniu, za Superplus 5 złotych 56 groszy, czyli 4 grosze więcej.

Podrożał też i to znacznie olej napędowy - średnio za litr tego paliwa trzeba płacić 5 złotych 38 groszy, czyli 10 groszy więcej. Ceny autogazu nie zmieniły się - średnio za litr LPG trzeba płacić 2 złote 84 grosze.

Z danych Reflexu wynika poza tym, że w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku za litr benzyny Eurosuper 95 trzeba płacić więcej o 76 groszy, ceny litra oleju napędowego wzrosły średnio o złoty za litr. Autogaz jest droższy o 55 groszy.

Analitycy biura dodają, że wyhamowanie podwyżek na rynku hurtowym, do czego w pewnym sensie już przyczyniło się środowe porozumienie przywódców strefy euro w sprawie zadłużenia Grecji i Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej, powinno w kolejnym tygodniu przełożyć się na uspokojenie sytuacji na rynku detalicznym.

Reklama

W przypadku benzyny Eurosuper 95 i Superplus 98 ceny pozostaną na obecnym poziomie, natomiast w przypadku oleju napędowego na części stacji możemy odnotować jeszcze podwyżki, ale ich skala nie powinna wpłynąć na kolejny 10 groszowy wzrost średniej ceny diesla w kraju.

Podobnie jak ceny benzyny na stabilnym poziomie powinny pozostać ceny autogazu. 2,84 zł/l to cena średnia notowana już trzeci tydzień z rzędu.

IAR/PAP
Dowiedz się więcej na temat: szok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama