Reklama

W banku samochodowym

Gdzie szukać kredytu? Odpowiedź, że w banku narzuca się sama i jest jak najbardziej poprawna chociaż nie do końca ścisła. Kredyt samochodowy to dzisiaj rzecz równie powszechna jak pożyczka ratalna na kupno pralki, telewizora, czy odtwarzacza DVD i rzeczywiście większość dużych banków ma je w swoim portfelu.

Ale o pieniądze na kupno własnego samochodu możemy starać się nie tylko w okienku bankowym. Czasem formalności można załatwić na miejscu u dealera lub w komisie, bo wielu z nich współpracuje z konkretnymi bankami pełniąc niejako rolę ich agentów. To nie wszystko. Na rynku działają też tzw. banki samochodowe utworzone przez producentów poszczególnych marek samochodów, wyspecjalizowane w udzielaniu pożyczek klientom, których nie stać na kupno własnego auta. Dzięki tej specjalizacji i bezpośrednim związkom z salonami sprzedaży reprezentującymi konkretną markę mogą do minimum ograniczyć czas potrzebny na przyznanie kredytu. W szczególnie sprzyjających okolicznościach pieniądze można dostać nawet w pół godziny.

Reklama

Szybko, sprawnie i wygodnie

Ale nie sam czas jest najważniejszy, bo przecież kupowanie auta to nie wyścigi. Istotne znaczenie ma wygoda, bo wszystkie formalności można załatwić na miejscu w salonie samochodowym. Kupowanie auta niewiele różni się od kupowania pralki czy telewizora na raty w sklepie AGD/RTV. Najpierw wybieramy interesujący nas model i uzgadniamy cenę. I tu ważna uwaga! Salony samochodowe oferują rozmaite upusty, promocje i obniżki dla klientów. Tak samo postępują banki samochodowe, które udzielają kredytów z różnymi ulgami. Jeśli kupujesz samochód "na kreskę" nie będziesz mógł łączyć bonusów przyznawanych przez sprzedawcę i bank, lecz musisz wybrać albo jeden albo drugi.

Kiedy wybierzesz sobie samochód dealer poprosi o dokumenty wymagane do zaciągnięcia pożyczki, wypełni wniosek kredytowy, a następnie prześle go do centrum autoryzacyjnego banku. Czas oczekiwania na decyzję nie trwa dłużej niż godzinę, a bywa, że cała procedura może zająć nawet tylko 20 minut. Jeśli bank zgodzi się dać pieniądze na nowe auto sprzedawca wyda ci dokumenty niezbędne do zarejestrowania samochodu. Teraz pozostaje ci tylko złożyć wizytę w wydziale komunikacji oraz ubezpieczyć pojazd. Po załatwieniu tych formalności wracasz do salonu, żeby podpisać umowę kredytową i odebrać samochód.

Sprawdź ofertę kredytów samochodowych w INTERIA.PL

Porozmawiaj na Forum.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje