Volkswagen odnotował rekordowo dużą sprzedaż

W październiku Volkswagen dostarczył klientom na świecie 516 900 samochodów - o 6,2 procenta mniej niż w tym samym miesiącu poprzedniego roku. Przyczyną jest przede wszystkim powstrzymywanie się klientów chińskich od zakupów spowodowane konfliktem handlowym ze Stanami Zjednoczonymi. W Europie z kolei, zgodnie z oczekiwaniami, nadal były odczuwalne skutki wprowadzania nowej normy WLTP, okazały się one jednak znacznie mniejsze niż we wrześniu.

Od stycznia do końca października 2018 roku Volkswagen dostarczył klientom na całym świecie 5,14 miliona samochodów ustanawiając nowy rekord w tym okresie. Członek Zarządu Volkswagena ds. Sprzedaży - Jürgen Stackmann - stwierdził: "Czynimy dalszy postęp we wdrażaniu normy WLTP w naszych modelach, dzięki czemu proces ten w znacznie mniejszym stopniu wpłynął na dostawy w Europie niż miało to miejsce we wrześniu. Spodziewamy się, że ten trend utrzyma się także w listopadzie i w grudniu. Sytuacja na światowych rynkach jest trudna. Tym bardziej cieszy nas fakt, że od stycznia do października nasze dostawy dla klientów wzrosły łącznie o około 2 procent w porównaniu z dotychczasowym rekordem marki z 2017 roku". W Polsce, po pierwszych 10 miesiącach 2018 roku, liczba rejestracji nowych aut Volkswagena wzrosła o 16,7 procenta.

W Europie dostarczono klientom w październiku 122 000 samochodów - oznacza to spadek o 7,1 procenta w porównaniu z październikiem 2017 roku. Jak się spodziewano zostało to spowodowane głównie wprowadzeniem od 1. września b.r. nowej procedury homologacyjnej WLTP. Ponieważ obecnie większość najpopularniejszych modeli jest już certyfikowana według WLTP, nowa procedura nie wpływa tak bardzo na dostawy, jak miało to miejsce jeszcze we wrześniu. Od stycznia do października 2018 roku marka Volkswagen odnotowała w Europie wzrost o 4,7 procenta w porównaniu z poprzednim rokiem, dostarczając 1 475 200 samochodów.

Reklama

W Polsce w październiku liczba rejestracji nowych Volkswagenów wzrosła o 3,74 procenta w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku i wyniosła 4241 samochodów. Po 10 miesiącach 2018 roku Volkswagen zwiększył udział w rynku nowych samochodów z 10,02 procenta do 10,44 procenta. Blisko 17-procentowy wzrost liczby rejestracji nowych aut Volkswagena w Polsce (z 39 677 do 46 304 samochodów) o blisko 5 procent wyprzedza wzrost całego rynku. Na tak dobry wynik zapracowały nie tylko Golf i Passat, ale również T-Roc, którego od stycznia do października zarejestrowano 2418 egzemplarzy. 


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy