Reklama

Uwaga! Odczujemy ulgę na stacjach! Już za kilka dni

W najbliższym tygodniu detaliczne ceny paliw powinny znacząco spaść - uważają eksperci monitorujący rynek paliw. Analitycy e-petrol prognozują, że ceny benzyny i oleju napędowego mogą spaść poniżej 5,60 zł/l, a autogazu poniżej 2,60 zł/l.

Jak poinformował w piątek BM Reflex, średnia cena benzyny bezołowiowej 95 wynosi obecnie 5,62 zł za litr, benzyny 98 - 5,81 zł za litr, a oleju napędowego - 5,58 zł za litr. Średnia cena autogazu to 2,54 zł za litr.

Eksperci z BM Reflex podkreślili, że "mijający tydzień kończy się spadkiem średniego poziomu cen benzyny i oleju napędowego na stacjach o 3 grosze na litrze". Dodali, że od początku kwietnia spadek cen benzyn sięgnął 30 groszy na litrze.

"Ceny oleju napędowego spadły w tym czasie o około 18 groszy na litrze. Odnotowane w tym tygodniu spadki cen na stacjach są początkiem obniżek, które już na wszystkich stacjach powinniśmy zanotować na początku drugiej połowy miesiąca. Na teraz możliwy wydaje się spadek średniego poziomu cen benzyny bezołowiowej 95 do poziomu 5,55 zł/l i oleju napędowego do poziomu 5,50 zł/l" - ocenili analitycy BM Reflex.

Reklama

Z kolei eksperci portalu e-petrol.pl wskazali, że "w najbliższym tygodniu kierowcy z pewnością będą mogli nieco odetchnąć, bowiem ceny mogą ulec znacznemu obniżeniu, i to nawet bez utraty marż przez operatorów stacji".

Prognoza e-petrol.pl na najbliższe dni zakłada, że benzyna bezołowiowa będzie kosztować około 5,54-5,63 zł za litr, olej napędowy 5,50-5,60 zł za litr, a autogaz - 2,50-2,60 zł za litr.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: ceny benzyny

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy