Toyota miała rację. Żegnajcie diesle!

Toyota mówić może o dużym sukcesie. Wygląda na to, że sceptyczni początkowo mieszkańcy Starego Kontynentu na dobre przekonali się już do samochodów hybrydowych.

Przedstawiciele japońskiej marki poinformowali właśnie, że w pierwszym kwartale bieżącego roku europejscy nabywcy zdecydowali się na 241 600 samochodów spod znaku Toyoty. To o przeszło 5 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Co ważne, aż 30 proc. ogółu sprzedaży stanowiły auta z napędem hybrydowym!

W pierwszym kwartale bieżącego roku europejskie salony Toyoty i Lexusa opuściło 71 749 aut hybrydowych. W stosunku do ubiegłego roku oznacza to wzrost aż o 38 proc. Najpopularniejszą hybrydą był Auris Hybrid, na którego zdecydowało się 24 021 klientów. Za nim uplasował się Yaris Hybrid (21 320 egzemplarzy) i RAV4 Hybrid (8 117 pojazdów).

Reklama

W ogólnym zestawieniu sprzedaży króluje Toyota Yaris, na którą - w pierwszym kwartale roku - zdecydowało się 56 398 nabywców. Dużą popularnością cieszą się też: Auris (41 136 egzemplarzy) i RAV4 (28 246 egzemplarzy).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: samochód hybrydowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy