Reklama

Taniej o 5 groszy na litrze

Ministerstwo Finansów obniżyło akcyzę na benzyny bezołowiowe o 5 groszy na litrze. Ta decyzja ma ustabilizować ceny na rynku paliwowym. Na stacjach benzynowych tańsze paliwo ma pojawić się najwcześniej od przyszłego tygodnia, bo wtedy decyzja powinna wejść w życie.

Na stacjach benzyna powinna stanieć o 7 gr - tak ocenia Ministerstwo Finansów. Ta kilkugroszowa obniżka jest niewielka, ponieważ benzyna zdrożała w ciągu ostatnich tygodni ok. 50 gr na litrze.

Jarosław Neneman, szef gabinetu politycznego ministra finansów tłumaczy ją dbałością o dochody budżetu państwa: "Im bardziej obniżymy akcyzę na paliwo, tym będziemy mieć mniejsze dochody budżetowe. Ministerstwo Finansów wyznaczyło obniżkę na takim poziomie, by nie odczuł jej budżet państwa. Fiskus straci więc na obniżce, a zyska na wyższych dochodach z podatku VAT".

Reklama

Także Orlen już zaczyna uwalniać część swoich rezerw. Niestety, nie ma pewności, czy uwolnienie rezerw obowiązkowych rzeczywiście wpłynie na poziom cen. Orlen wypuści na rynek niewielką ilość benzyny. To paliwo będzie sprzedawane po cenie zbliżonej do aktualnej - wyjaśniono reporterce RMF w Orlenie.

Zobacz ostatnie wydanie naszego biuletynu.

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: grosze | benzyna | paliwo | Ministerstwo Finansów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy