Świetny rok Seata. Również dzięki Polakom!

Seat, który jeszcze kilka lat temu znajdował się na krawędzi bankructwa, może zaliczyć ubiegły rok do udanych. Duża w tym zasługa naszego kraju, który awansował właśnie do pierwszej dziesiątki największych eksportowych rynków hiszpańskiej marki!

W skali świata na nowego Seata zdecydowało się w zeszłym roku niemal 460 tys. nabywców. To o 11 proc. więcej niż w roku 2016. Co więcej, od 2012 roku, wynik marki poprawił się aż o 45,9 proc! Sam Seat pozycjonowany jest obecnie na 43. pozycji największych motoryzacyjnych marek świata (awans o 2 miejsca). Do poprawy sytuacji hiszpańskiego producenta walnie przyczynili się nabywcy znad Wisły.

W minionym roku klienci hiszpańskiej marki zarejestrowali w Polsce 10 447 aut, co stanowi wzrost o niemal 20 proc. względem roku 2016. Nasz kraj awansował tym samym do grona 10 największych sprzedażowych rynków Seata, który obecny jest przecież w 75 krajach świata.

Reklama

Wiele wskazuje na to, że rok 2018 również będzie dla firmy wyjątkowy. Dane rejestracji po pierwszych 20 dniach stycznia są dla marki zaskakująco dobre - w stosunku rok do roku zanotowano wzrost zainteresowania aż o 60 proc.

Przypominamy, że Seat rozszerzy wkrótce swoje portfolio o nowego suva. Samochód przeznaczony dla siedmiu pasażerów dołączy do modeli Ateca i Arona.

PR

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy