Reklama

Rekord Saaba

W marcu Saab sprzedając ogółem 16.052 samochody, pobił swój dotychczasowy miesięczny rekord sprzedaży. W porównaniu z rokiem ubiegłym sprzedaż była większa o ponad 2000 sztuk. Na rynku amerykańskim sprzedaż wzrosła o ponad 50% w porównaniu z marcem ubiegłego roku. Sprzedano blisko 5000 (4864) samochodów - i był to jak dotąd najlepszy marzec w historii. Ponadto jest to trzeci pod względem sprzedanych samochodów miesiąc od chwili, kiedy Saab rozpoczął w USA sprzedaż . Należy tutaj podkreślić, że wynik ten został osiągnięty w kraju, w którym rynek samochodów nabywanych przez osoby fizyczne kurczy się. Tutaj foto-galeria nowego saaba 9-5.

W Europie Środkowej sprzedano 2.587 samochodów, co stanowi wzrost o około 400 sztuk w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Rynkowy udział Saaba wzrósł we Francji, Niemczech i we Włoszech, choć ogólnie rynek w tych krajach zmalał. Sprzedaż w Wielkiej Brytanii także wzrosła w porównaniu z rokiem ubiegłym. W Szwecji Saab w marcu doszedł do 12% udziału w rynku. Dane dla rynku azjatyckiego wykazują niewielki spadek w porównaniu z rokiem poprzednim.

Także na polskim rynku samochodów osobowych Saab umocnił w marcu znacznie swoją pozycję. Spółka Almeco - Wyłączny Importer Saaba do Polski zanotowała blisko 50% wzrost sprzedaży w porównaniu z marcem ubiegłego roku.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: saab | rekord

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy