Reklama

Przepłacamy i to dużo!

Tylko 3 zł 99 gr kosztuje litr benzyny bezołowiowej 95 na stacji paliw MPK przy ulicy Lubelskiej Rzeszowie. Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc, błyskawicznie zareagował na ujawnione przez media zbójeckie praktyki cenowe na stacjach benzynowych.

- Prezydent sprawdził kalkulację cen na stacji paliw MPK należącej do miasta - informuje Marcin Stopa, rzecznik prasowy urzędu miasta. - Okazało się, że cena benzyny jest zawyżona. Od pierwszego września na tej stacji benzyna bezołowiowa 95 będzie sprzedawana po niespełna cztery złote. Przy tej cenie stacja zarabia godziwie. Marża handlowa wynosi bowiem ponad siedem procent.

Reklama

Już w środę pisaliśmy o nieuzasadnionym zawyżaniu cen przez właścicieli stacji benzynowych. Pokazaliśmy, że przy obecnej cenie hurtowej kierowca na stacji paliw nie powinien płacić więcej niż 4 zł za litr bezołowiówki 95.

Tymczasem przeciętne ceny tej benzyny na stacjach wahają się między 4.40 a 4.50 zł

- Uważamy, że ustalenie na właściwym poziomie ceny benzyny na stacji przy ulicy Lubelskiej spowoduje, że kierowcy przyjadą tankować właśnie tam - mówi "Super Nowościom" Marcin Stopa. - Właściciele innych stacji będą musieli również zmniejszyć marżę. W przeciwnym wypadku stracą klientów. Już raz taka operacja się powiodła, więc tym razem też powinno się tak stać.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: prezydent | MPK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje