Reklama

Pozostają kontrole na niemieckich granicach

Po naszym wejściu do Unii Europejskiej zniknęły granice. Nie oznacza to jednak, że do innych krajów będziemy mogli przewozić wszystko co chcemy i to w dowolnych ilościach. Ciągłe kontrole czekają nas na niemieckich granicach.

W dalszym ciągu straż graniczna kontrolować będzie ile papierosów próbujemy wwieźć do Niemiec: Tu nie zmieni się nic. - "Możemy zabrać ze sobą tylko 200 papierosów, czyli jeden karton" - powiedział korespondentowi RMF przedstawiciel straży granicznej.

Jeszcze przez kilka lat pogranicznicy pytać będą także o ilość wwożonego alkoholu - tu limity się nieco zwiększyły, oraz o paliwo, które trzymamy w kanistrze. - "Teraz jednak będziemy mogli zabrać ze sobą dodatkowo 10 litrów benzyny, czyli w sumie 20 litrów" - dodaje pogranicznik.

Ograniczenia dotyczą także kawy, ale w tym przypadku urzędnicy są łaskawi - pozwolą nam zabrać 10 kilogramów kawy.

Reklama

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: niemiecki | Niemcy | kontrole

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy