Reklama

Polacy najchętniej kupują Skodę Octavię

Polska Octaviami stoi! Do takiego wniosku można dojść patrząc na imponującą historię wyników tego czeskiego bestsellera. Jest on najchętniej wybieranym samochodem w Polsce już siódmy rok z rzędu.

Przez ten czas zmieniali się konkurenci, zmieniała się i Octavia. Nie zmieniła się tylko popularność. W sezonie 2015 poprawiła swój wynik sprzed roku, o 193 sztuki do 14 193 zarejestrowanych samochodów.

Reklama

Tuż za nią w tej ogólnej klasyfikacji modeli polskiego rynku plasuje się Fabia, ale ona także jest zwycięzcą: w 2015 roku zanotowała rekordowy wzrost 25,19%, osiągając wynik 12 073 zarejestrowanych sztuk i udział 3,42% w całym rynku.

Pozwoliło to Fabii na utrzymanie pozycji zdecydowanego lidera w swoim segmencie, teraz z jeszcze większą przewagą nad konkurentami.

W segmencie samochodów kompaktowych swoją pierwszą pozycję zachowała Octavia. Należy do niej aż 8,44% tego najbardziej konkurencyjnego i wymagającego segmentu rynku w Polsce.

Nieźle radzi sobie również Rapid, który konsekwentnie zwiększa swój udział w polskim rynku: w 2015 roku zanotował wzrost na poziomie 15,32% do 8 994 zarejestrowanych sztuk, co daje mu wysoką, ósmą pozycję w skali całego rynku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Skoda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje