Reklama

Polacy coraz mniej jeżdżą? A może tankują "na lewo?"

W Polsce spada zużycie paliw - wynika z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego. Jest to związane między innymi ze spowolnieniem gospodarczym.

Eksperci organizacji zwracają uwagę, że rzeczywiste dane mogą się różnić od oficjalnych, ponieważ do Polski, jak wiele na to wskazuje, w dużych ilościach trafia przemycany olej napędowy.

- Z oficjalnych danych wynika, że od początku roku do końca maja zużycie tego paliwa spadło o blisko 9 procent w porównaniu z tym samym czasem roku poprzedniego. W przypadku benzyny sytuacja zaczyna się trochę poprawiać. Na początku roku spadek wynosił około 5 procent, teraz 3,5 procent. Widać więc, że kierowcy zaczęli kupować benzynę - mówi Informacyjnej Agencji Radiowej Krzysztof Romaniuk z POPiHN.

Reklama

Jeśli chodzi o autogaz - to jego zużycie utrzymuje się mniej więcej na poziomie 2012 roku.

Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego szacuje, że straty skarbu państwa związane z nielegalnym sprowadzaniem do Polski głównie oleju napędowego wynoszą od 3 do 4 miliardów złotych rocznie.

Według ekspertów POPiHN już widać, że cały 2013 rok będzie kolejnym, kiedy notowano w naszym kraju spadek konsumpcji paliw.

Dyskutuj: Czy paliwo jest zbyt drogie?

IAR/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje