Reklama

Peugeot bierze Europę! 208 hitem sprzedaży

Wygląda na to, że ostry zwrot w kierunku segmentu premium i decyzja o gruntownym odświeżeniu stylistyki wyszła Francuzom na dobre. Peugeot donosi właśnie o rekordowych wynikach sprzedaży swoich modeli. Przykład? Nowy 208 otwiera zestawienie najchętniej kupowanych nowych aut w Europie!

Z danych za pierwsze dwa miesiące bieżącego roku wynika, że wśród pięciu najlepiej sprzedających się samochodów na rynku europejskim znalazły się aż dwa modele marki: pierwsze miejsce zajął Peugeot 208, a jego "uterenowiony" brat - Peugeot 2008 - uplasował się na czwartej pozycji.

Reklama

Przez dwa miesiące z rzędu model 208 utrzymał się na czele rankingu najlepiej sprzedających się samochodów w Europie. W samym tylko lutym na europejskie drogi wyjechało ponad 33,7 tys. nowych 208. To pierwszy przypadek w historii marki, gdy jej model zajmuje pierwsze miejsce zarówno w zestawieniu miesięcznym, jak i całościowym. Francuzi podkreślają, że osiągnięty wynik oznacza wzrost sprzedaży o 64 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2020 roku, mimo że cały rynek skurczył się aż o 21 proc. Ostatni sukces takiego kalibru marka spod znaku lwa odnotowała w... marcu 2008 roku!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy