Reklama

Naprawy aut będą tańsze!

Bez opóźnień, czyli 1 czerwca, wejdzie w życie unijne rozporządzenie gwarantujące tańsze części zamienne do samochodów, tańsze serwisowanie i bezwarunkowe gwarancje na nowe auta.

Mimo że Komisja Europejska z opóźnieniem przesłała rozporządzenie do zaopiniowania przez Parlament Europejski, eurodeputowani z komisji ekonomicznej przegłosowali dzisiaj korzystne dla konsumentów poprawki.

W przyszłym tygodniu zagłosuje nad nimi cały europarlament.

Eurodeputowani zażądali od Komisji Europejskiej, by doprecyzowała definicję specyfikacji technicznych. Do tej pory zdarzało się, że powołując się na nieostrą definicję, koncerny odmawiały drobnym warsztatom informacji na temat części czy budowy samochodu. W ten sposób utrudniały im wykonywanie pracy.

Reklama

Jak dowiedziała się korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon, Europejskie Stowarzyszenie Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych jest bardzo zadowolone z poprawek europarlamentu.

- Parlament wziął pod uwagę wiele z naszych żądań. Pokazał, że sprzyja wolnemu rynkowi i jest blisko codziennego życia zwykłych obywateli - komentował Ludovic Basset, rzecznik Stowarzyszenia.

Nowe rozporządzenie wprowadzi przede wszystkim możliwość serwisowania nowego auta w nieautoryzowanym warsztacie bez ryzyka utraty gwarancji.

Oceń swoje auto. Wystarczy wybrać markę... Kliknij TUTAJ.

RMF
Dowiedz się więcej na temat: Auta | części zamienne | naprawy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy