Reklama

Najlepsza cena za używanego Golfa

Pięcioletnie porównania, wykonane na zlecenie niemieckiego automobilklubu ADAC, wykazały, że Volkswagen Golf jest pojazdem, który znacznie mniej traci na wartości wraz z "wiekiem" niż jego rynkowi rywale innych marek.

Używany Golf - model, który do tej pory został sprzedany na całym świecie w potężnej liczbie przekraczającej 22 miliony egzemplarzy - może być droższy od innych aut tego samego segmentu i z tego samego rocznika nawet o 1000 euro. Takie wyniki przyniosły przeprowadzone badania rynkowe.

Przykładowo Golf 1.4 75 KM po pięciu latach kosztuje w Niemczech średnio 7250 euro (dane z cenników prowadzonych przez ADAC). Taka cena stanowi 54% oryginalnej wartości fabrycznego modelu wyprodukowanego w 1998 roku (13498 euro). Dla porównania samochody tej samej klasy i tego samego rocznika innych europejskich marek są warte w podobnym zestawieniu od 44-46% swojej fabrycznej ceny. Przeliczając tę różnicę na średnią cenę pojazdów łatwo można wyliczyć, że przewaga używanego Golfa nad rywalami może wynieść nawet ponad 1000 euro w jego wartości.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: używana | porównania | ADAC | Volkswagen Golf

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy