Mercedes Sprinter ma 11 lat. I jest bestsellerem!

Przeciętny cykl rynkowej kariery samochodu osobowego waha się w granicach 6-7 lat. Po takim czasie zainteresowanie nabywców wyraźnie maleje, a w salonach pojawia się nowa generacja.

Zupełnie inaczej sprawa ma się w przypadku pojazdów o użytkowym charakterze. Te, z niewielkimi zmianami, często oferowane są przez producentów nawet trzykrotnie(!) dłużej. Jeśli model cieszy się opinią trwałego, wiek konstrukcji zdaje się nie mieć większego wpływu na statystyki sprzedaży.

Doskonałym przykładem jest tu chociażby Mercedes Sprinter, którego obecna generacja oferowana jest nabywcom od 11 lat. Auto, które trafiło do salonów w roku 2006, bije właśnie kolejne rekordy sprzedaży.

W pierwszym kwartale bieżącego roku na nowego Sprintera zdecydowało się około 45 tys. nabywców. To najlepszy wynik za pierwszy kwartał w liczącej ponad 20 lat historii modelu! W stosunku do analogicznego okresu 2016 roku sprzedaż poprawiła się aż o 10 proc!

Reklama

Mimo wieku, zainteresowanie Sprinterem utrzymuje się na stałym poziomie. W 2015 roku firma dostarczyła nabywcom ponad 194 tys. egzemplarzy. W roku 2016 wynik zamknął się liczbą 193 400 sztuk.

Mercedes Sprinter trafił do salonów w 1995 roku. Od tego czasu model oferowany jest na blisko 130 rynkach. Jego budową zajmuje się obecnie aż sześć fabryk w: Niemczech (dwa zakłady), Argentynie, Chinach, Rosji i USA. Przez 22 lata rynkowej kariery Sprintera Mercedes dostarczył klientom około 3,3 mln egzemplarzy!

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy