Reklama

LPG tak tanie już nie będzie

Wygląda na to, że wkrótce będziemy mieli do czynienia z definitywnym końcem boomu na gaz LPG w polskich samochodach... Zadba o to rząd, trzymając się wytycznych Unii Europejskiej.

Jak już informowaliśmy w naszym serwisie, LPG w nowoczesnych samochodach z wtryskiem nie jest paliwem ekologicznym. Najprawdopodobniej dlatego prawodawstwo unijne określiło stosunek ceny litra LPG do litra benzyny tak, by gaz nie był za bardzo opłacalny.

W projekcie zmian podatkowych, który wczoraj ogłosiła minister finansów Zyta Gilowska, znalazł się punkt o podniesieniu akcyzy na gaz. Do jakiego poziomu? Zgodnie z wytycznymi unijnymi cena litra gazu powinna stanowić ok. 0,6-0,7 ceny litra benzyny. Tymczasem obecnie gaz jest mniej więcej o połowę tańszy.

Wkrótce możemy więc spodziewać się podwyżki cen gazu na stacjach o około 50-80 groszy. To, oraz fakt, że samochód zużywa około 10-20 procent więcej gazu niż benzyny spowoduje, że koszt jego eksploatacji na gazie stanie się bardzo zbliżony do kosztów jazdy autem napędzanym benzyną.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gaz | tanie | gaz LPG | LPG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy