Reklama

LPG lepsze niż benzyna i ON

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował raport, z którego wynika, że około 5,4 proc. stacji benzynowych, z 315 skontrolowanych przez Inspekcję Handlową w okresie styczeń- luty, sprzedawało paliwa złej jakości.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stale bada jakość paliw w Polsce. Wyniki podawane są do publicznej wiadomości, uzyskuje się je na podstawie badań laboratoryjnych próbek pobranych w dniu kontroli. Wart odnotowania jest fakt, że jakość paliw w naszym kraju systematycznie się polepsza. Jeszcze w 2008 roku paliwa złej jakości znaleziono na co dwunastej stacji.

Co ciekawe kontrolę rewelacyjnie przeszły punkty sprzedaży LPG. Na żadnej ze skontrolowanych 150 stacji autogazu nie znaleziono paliwa, które nie spełnia wymogów jakościowych. Jeszcze dwa lata temu gaz złej jakości inspektorzy znaleźli w 8 % stacji. W ubiegłym roku w 4 %.

Reklama

Trzeba jednak pamiętać, że lepsze wyniki LPG wynikać mogą z tego, że skontrolowano jedynie 150 punktów sprzedaży tego paliwa, a nie tak jak w przypadku benzyny i oleju napędowego - 315.

Najwięcej próbek, które nie spełniały norm jakości paliw pochodzi z województwa śląskiego. Uchybienia występowały głównie na stacjach, które nie reprezentowały żadnej ze znanych korporacji paliwowych. Wyjątek stanową tu cztery stacje koncernu Lukoil (1 w dolnośląskim, 2 w śląskim, 1 w świętokrzyskim).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: paliwa | benzyna | LPG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL