Islamiści kochają Toyoty? Amerykanie też...

Jak już informowaliśmy, urzędnicy z amerykańskiego ministerstwa skarbu, a ściślej - jego komórki zajmującej się wywiadem gospodarczym i problemem terroryzmu - wezwali "na dywanik" przedstawicieli Toyoty.

Amerykanie chcą, by Japończycy wytłumaczyli się z popularności swoich pojazdów wśród bojowników Państwa Islamskiego (IS). Jego zwolennicy upodobali sobie szczególnie terenowe modele Toyoty - Hilux i Land Criuser.

Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że japońskie auta cieszą się wśród islamistów dużym powodzeniem dokładnie z tego samego powodu, dla którego kupują je amerykańscy nabywcy...

Wszystko wskazuje na to, że - kolejny raz z rzędu - najlepiej sprzedającym się samochodem osobowym w USA będzie Toyota Camry. Chociaż do końca roku zostały jeszcze trzy miesiące, do tej pory na nową Camry zdecydowało się już 326 tys. amerykańskich klientów.

Reklama

O pozycję lidera Toyota może być zupełnie spokojna. W walce o tytuł "najchętniej kupowanego samochodu osobowego w Stanach" Camry zagrozić może wyłącznie... druga w zestawieniu Corolla! Na ten model zdecydowało się w bieżącym roku "jedynie" 279 tys. amerykańskich nabywców.

W tym miejscu warto dodać, że w pierwszej trójce najchętniej kupowanych "osobówek" za Oceanem nie ma ani jednego pojazdu made in USA. Trzecie miejsce na liście popularności - z dużą stratą do lidera - zajmuje... Honda Accord.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Toyota

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy