Ineos Grenadier - znamy ceny wyjątkowej terenówki

Na polskim rynku pojawi się wkrótce nowa motoryzacyjna marka. Chodzi o firmę Ineos, która zamierza oferować stworzony przez siebie terenowy pojazd - Ineos Grenadier. Poznaliśmy jego ceny.

 

Ineos Grenadier to samochód terenowy o dużych możliwościach, wyposażony standardowo w stały napęd na cztery koła, dwustopniową skrzynię rozdzielczą i centralnie blokowany mechanizm różnicowy. Pojazd wchodzi na polski rynek w trzech konfiguracjach: jako dwumiejscowa lub pięciomiejscowa odmiana Utility Wagon (wariant użytkowy) oraz pięciomiejscowa odmiana Station Wagon (wariant osobowy).

Ineos Grenadier Utility Wagon

Odmiana ta, certyfikowana jako pojazd użytkowy umożliwia skonfigurowanie samochodu od podstaw zgodnie z potrzebami klientów. Wersja dwumiejscowa ma płaską podłogę na całej długości i może pomieścić standardową europaletę (1200 x 800 mm), natomiast wersja pięciomiejscowa zapewnia optymalną równowagę między ładownością a możliwościami przewozu pasażerów. Klienci mogą bez dodatkowej opłaty wybrać tylną szybę boczną zamiast standardowego pustego panelu.

Reklama

Ineos Grenadier Station Wagon

Grenadier w odmianie Station Wagon to pięciomiejscowy samochód osobowy, dostępny w chwili premiery w jednej z dwóch edycji Belstaff. W tym przypadku nieco większy nacisk położono na komfort pasażerów niż na pojemność przestrzeni bagażowej, przy czym pasażerowie drugiego rzędu mają więcej miejsca na kolana niż w przypadku pięciomiejscowej odmiany Utility Wagon.

Ineos Grenadier - dwie wersje konfiguracyjne

Oprócz Grenadiera ze standardowym wyposażeniem, Ineos Automotive oferuje również dwie wstępnie skonfigurowane wersje - Grenadier Trialmaster i Fieldmaster opracowane z myślą o konkretnych zastosowaniach i pracy w terenie.

Edycja Grenadier Trialmaster powstała z myślą o ekstremalnej jeździe terenowej. Nazwa tej edycji pochodzi od kultowej kurtki Belstaff Trialmaster, która powstała w 1948 roku na życzenie profesjonalnego irlandzkiego kolarza Sammy’ego Millera i została zaprojektowana tak, by sprostać wyczerpującym warunkom szkockiego wyścigu Scottish Six Days Trial. Wariant dodaje blokady przedniego i tylnego mostu oraz opony BFGoodrich All-Terrain T/A KO2. Ponieważ funkcjonalność i wszechstronność stanowią najwyższy priorytet, Grenadiera Trialmaster wyposażono również w szereg dodatkowych praktycznych elementów, takich jak podwyższony wlot powietrza, zewnętrzne pasy narzędziowe oraz dodatkowy akumulator.

Nazwa edycji Grenadier Fieldmaster pochodzi od kultowej kurtki Belstaff Fieldmaster, która została stworzona z myślą o aktywnym spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Edycja ta jest przeznaczona dla osób prowadzących intensywny tryb życia, wykorzystujących samochód do przewożenia siebie i swojego sprzętu w dowolne miejsce. Towarzyszy jej pakiet Smooth Pack, czyli zestaw udogodnień, dzięki którym Grenadier jest jeszcze bardziej komfortowy i łatwiejszy w obsłudze w dowolnej sytuacji. W jego skład wchodzi kamera cofania, światła przeciwmgielne, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne oraz dodatkowe gniazda zasilające USB. Inne dodatkowe elementy wyposażenia premium obejmują 17-calowe obręcze kół (z możliwością doposażenia w 18-calowe obręcze kół), Okna Safari, skórzaną tapicerkę i podgrzewane fotele przednie.

Ineos Grenadier - polskie ceny

Polscy klienci zainteresowani nowością marki Ineos będą mogli składać zamówienia od 18 maja tego roku. Przedstawiciel marki opublikował także oficjalny cennik, który otwiera kwota 279 100 zł za dwumiejscowy wariant Utility Wagon z trzylitrowym doładowanym silnikiem od BMW. Pozostałe wersje silnikowe i nadwoziowe zaczynają się odpowiednio od kwot:

  • 5 Seat Station Wagon - BMW 3.0L Turbo Petrol, Straight-Six Engine - - 320,900 zł
  • 5 Seat Station Wagon - BMW 3.0L Twin-Turbo Diesel, Straight-Six Engine - - 320,900 zł
  • 5 Seat Utility Wagon - BMW 3.0L Turbo Petrol, Straight-Six Engine - 286,100 zł
  • 5 Seat Utility Wagon - BMW 3.0L Twin-Turbo Diesel, Straight-Six Engine - 286,100 zł
  • 2 Seat Utility Wagon - BMW 3.0L Turbo Petrol, Straight-Six Engine 279,100 zł
  • 2 Seat Utility Wagon - BMW 3.0L Twin-Turbo Diesel, Straight-Six Engine 279,100 zł

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc
***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ineos | samochody terenowe | ceny samochodów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama