Honda HR-V z rekordową sprzedażą

Debiutujący w Europie SUV jest już bestsellerem na innych rynkach.

Honda HR-V już niebawem zadebiutuje na europejskich rynkach, w tym na polskim. Znamy już jej ceny i wyposażenie. Model ten jednak nie jest jednak zupełną nowością, ponieważ w Japonii jest on sprzedawany od końca 2013 roku i radzi sobie naprawdę dobrze.

Występuje tam tam jako Honda Vezel i w 2014 roku zdecydowało się na niego 96 tysięcy Japończyków, a przez ostatnie 18 miesięcy, właściciela znalazło 140 tysięcy aut. Czyni to z niego najbardziej popularnego SUVa w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Reklama

HR-V dużą popularnością cieszy się również w Stanach Zjednoczonych, gdzie trafił do sprzedaży w czerwcu. Sprzedano wtedy 7760 egzemplarzy.

Wiesław Kołodziej, prezes Oddziału Hondy w Polsce powiedział: Cieszymy się, że już wkrótce tak atrakcyjny produkt, jakim jest HR-V, trafi do sieci autoryzowanych dealerów Hondy. Liczymy, że podobnie jak w Japonii i USA, przypadnie on do gustu polskim klientom. Samochód ten reprezentuje ostatnio bardzo modny na naszym rynku segment niewielkich crossoverów, przy czym - oprócz niezwykle atrakcyjnego designu - zaoferuje nabywcy przestronne, funkcjonalne wnętrze, w tym obszerny bagażnik, a także bardzo ekonomiczne jednostki napędowe.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama