Reklama

Fiat po podwyżce

Po drugiej, kwietniowej podwyżce akcyzy na polskim rynku gwałtownie spadł popyt na nowe samochody. Najwyższą sprzedaż nadal utrzymuje Fiat Auto Poland, z liczbą 12.893 sprzedanych samochodów. Najchętniej kupowanym modelem Fiata jest seicento (5.612 sztuk), na drugim miejscu znajduje się punto (2.437), a na trzecim siena/palio weekend (1.426). Z pojazdów Alfy Romeo najchętniej kupowany jest model 156 (129 sztuk), a z Lancii - lybra (30 sprzedanych aut). Popularnością cieszy się również dostawczy fiat ducato (97 sztuk).

Udział w rynku większości modeli z gamy Fiat utrzymuje się na nie zmienionym poziomie w stosunku do czerwca ubiegłego roku, natomiast fiat punto (+24% w stosunku do czerwca 1999), fiat brava i bravo (+37%) oraz fiat marea (+57%) odnotowują wyraźny wzrost. Najbardziej po podwyżce zmalała sprzedaż malucha co również może być związane z zakończeniem produkcji tego modelu.

Reklama

Wciąż rośnie sprzedaż sportowej marki - Alfy Romeo. W stosunku do pierwszych miesięcy 1999 roku wzrost ten wyniósł 49%, a udział w rynku podwoił się z 0,3% (1999) do 0,6% w tym roku.

Czerwiec był miesiącem, w którym zaprezentowano nowy model Lancii - lybrę limuzynę i station wagon. Od razu model ten okazał się najchętniej kupowanym w tym miesiącu samochodem luksusowej marki.

W kategorii samochodów dostawczych nadal najlepiej przyjmowanym jest fiat ducato, który zanotował 77% wzrost sprzedaży w stosunku do pierwszego semestru 1999 roku. W ogólnym rankingu, pojazdów tego typu na polskim rynku, ducato zajmuje drugie miejsce.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: nowe samochody | Alex Minsky | romeo | Fiat Ducato | Fiata | fiat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje