Reklama

Dramat! Znaczne podwyżki, ropa już w cenie benzyny!

Ceny benzyny 95 i oleju napędowego na stacjach benzynowych będą się w przyszłym tygodniu kształtowały na poziomie 5,29 - 5,39 zł za litr, natomiast benzyny 98 na poziomie 5,35 - 5,57 zł - przewidują eksperci BM Reflex.

Oznacza to dalsze podwyżki cen paliw.

Jak poinformował BM Reflex, za litr benzyny 95 trzeba zapłacić średnio 5,32 zł, litr benzyny 98 kosztuje 5,52 zł, taka sama ilość oleju napędowego kosztuje 5,28 zł a autogazu 2,84 zł. Eksperci BM Reflex wyliczyli, że w ciągu tygodnia benzyny podrożały średnio o 8 - 9 groszy za litr, a olej napędowy o 10 groszy za litr. Cena autogazu wzrosła o 1 grosz za litr.

"Najwyższą skalę podwyżek cen odnotowaliśmy na stacjach PKN Orlen - tu benzyna 95 i diesel zdrożały o 13 groszy na litrze, z kolei najmniejsze podwyżki notujemy na stacjach prywatnych, co nie oznacza, że tu można zatankować taniej niż na stacjach Orlenu" - poinformował Reflex w piątkowym komunikacie.

Reklama

Analitycy e-petrol.pl zwracają uwagę na to, że tradycyjnie tańszy do benzyny olej napędowy może być sprzedawany w takiej samej cenie jak benzyna, a nawet drożej. "Fundamentalna zmiana na polskim rynku paliwowym zaszła w środę - olej napędowy w hurcie przebił ceną benzynę 95, co może stanowić początek (...) cenowej przewagi paliwa, które dotychczas na naszym rynku uchodziło za tańsze. Na stacjach ta tendencja nie odzwierciedla się jeszcze wyraźnie, jednak zmiany w najbliższych tygodniach mogą mieć taki właśnie kształt - cenowej jednakowości obu paliw, a w dalszym okresie - droższego oleju napędowego" - zwraca uwagę e.petrol.pl

Jak poinformował, w polskich rafineriach benzyna 95 kosztuje 4184 zł/m3, benzyna 98 - 4307 zł/m3, a olej napędowy - 4264 zł/m3.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: ceny benzyny

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy