Reklama

Dominują auta stare, w wieku powyżej 10 lat

W styczniu zarejestrowano w Polsce 19 tys. 966 nowych samochodów osobowych, czyli o 8,77 proc. mniej niż przed rokiem i o 51,92 proc. mniej w porównaniu do grudnia ub.r. - wynika z analizy Samaru sporządzonej według wstępnych danych systemu CEPiK.

Umiarkowane zainteresowanie kupnem samochodów wykazują zarówno osoby fizyczne, nabywające auto do prywatnych celów, jak i tzw. klienci instytucjonalni.

W styczniu najwięcej rejestracji dotyczyło samochodów Skody - 2 tys. 465. Drugie miejsce zajmuje Opel - 1 tys. 861 aut, a dalej w kolejności Fiat - 1 tys. 754, Toyota - 1 tys. 696 i Renault - 1 tys. 468.

W styczniu zarejestrowano także 39 tys. 682 samochody osobowe sprowadzone indywidualnie z zagranicy. To o 17,51 proc. mniej niż w grudniu. Nadal dominują auta stare, w wieku powyżej 10 lat, które stanowią 49,17 proc. wszystkich sprowadzonych prywatnie do Polski samochodów.

Reklama

W rankingu najchętniej sprowadzanych do Polski samochodów używanych liderem wciąż jest Volkswagen. Od początku roku zarejestrowano 6 tys. 932 auta tej marki, tj. o 4,65 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2010 r.

Zdaniem ekspertów Samaru, liczba samochodów zarejestrowanych na rynku polskim w ciągu tego roku może zmniejszyć się nawet o 30-40 tys. sztuk w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: stare

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy