Reklama

Dacia Jogger. Znamy pierwsze polskie ceny

Dacia podała polskie ceny swojego najnowszego modelu, czyli Jogger. To duże kombi będzie dostępne w przystępnej, jak na dzisiejsze realia, cenie - od 63 400 zł.

Ceny 5-miejscowej Dacii Jogger zaczynają się już od 63 400 zł, a wariantu 7-miejscowego - od 66 400 zł (wersja ESSENTIAL z silnikiem TCe 100 LPG). Samochód będzie dostępny w polskich salonach Dacii na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku.

Dacia Jogger. Dwie wersje napędowe: Benzynowa i LPG

Kupujący mogą obecnie wybrać tylko jedną z dwóch wersji silnikowych Dacii Jogger: z trzycylindrowym, doładowanym silnikiem benzynowym 1.0 TCe o mocy 110 KM lub 100-konną odmianą z fabryczną instalacją gazową. Dacia jest jedynym producentem oferującym kompletną gamę samochodów wyposażonych w dwupaliwowe silniki (benzyna/LPG). 

Reklama

Odmiana z LPG będzie zapewne hitem w Polsce. Samochód posiada zbiornik benzyny o pojemności 50 litrów i gazu o pojemności 40 l, a sama instalacja jest w całkowicie zintegrowana z samochodem - przełączanie się między gazem i benzyną odbywa się za pomocą fabrycznego przełącznika, a komputer pokładowy podaje dokładny poziom gazu oraz przelicza wszystkie parametry dla obu rodzajów paliwa, takie jak średnie spalanie oraz zasięg.

Co więcej, w 2023 roku pojawi się Jogger w wersji hybrydowej.

Dacia Jogger. Największe atuty

Nowa Dacia Jogger łączy w sobie cechy samochodów różnych klas: długość kombi, przestronność kombivana oraz godne SUV-a możliwości terenowe. Dzięki mierzącemu 4,55 m nadwoziu i znacznemu, wynoszącemu 2,90 m rozstawowi osi Dacia Jogger oferuje najprzestronniejsze wnętrze w segmencie. W tylnej części kabiny znajduje się trzymiejscowa kanapa składana w układzie 2/3-1/3 (w drugim rzędzie) oraz dwa składane fotele, które można pojedynczo wyjąć (w trzecim rzędzie). 

Maksymalna pojemność przestrzeni ładunkowej Dacii Jogger (po złożeniu wszystkich tylnych siedzeń) wynosi 1 819 litrów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dacia Jogger | ceny samochodów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy