Czy hybrydy plug-in wolno zwolnić z akcyzy?

Zwolnienie z podatku akcyzowego od pojazdów elektrycznych, hybrydowych i napędzanych wodorem nie jest pomocą publiczną - podało w poniedziałek Ministerstwo Energii. Dodało, że preferencja podatkowa dla pojazdów hybrydowych typu plug-in ma obowiązywać do 2021 r.

Jak zaznaczono, zapisy ustawy z 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych ws.  możliwości skorzystania ze zwolnienia od akcyzy pojazdów ekologicznych nie stanowią pomocy publicznej". "Komisja Europejska przekazała w grudniu 2018 r. stronie polskiej stanowisko w tej sprawie" - dodano w komunikacie.

Resort energii podkreślił, że "zwolnienie od podatku akcyzowego stosuje się do pojazdów elektrycznych, hybrydowych typu plug-in lub napędzanych wodorem, dla których niniejszy obowiązek podatkowy powstał po 18 grudnia 2018 roku". "Zgodnie z zapisami tych dokumentów preferencja podatkowa dla pojazdów hybrydowych typu plug-in będzie obowiązywała do 1 stycznia 2021 roku" - czytamy.

Reklama

Resort przypomniał, że "korzystna stawka amortyzacji stosowana będzie dla pojazdów elektrycznych oddanych do użytkowania po 18 grudnia 2018 roku".

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy