Reklama

Wymień prawo jazdy

Niecałe dwa miesiące zostały spóźnialskim na wymianę praw jazdy wydanych przed końcem kwietnia 1993 roku. Mimo to w urzędach komunikacyjnych nie ma kolejek, przeciwnie - na korytarzach pusto.

Średnia liczba wniosków przyjmowanych w ciągu dnia nie przekracza 20-30, czyli normy rocznej. To ostatni moment na uniknięcie kolejek i długiego oczekiwania na nowy dokument. Teraz na wydanie prawa jazdy czeka się nie więcej niż trzy tygodnie. Jednak za kilka dni ten czas może się wydłużyć do ponad miesiąca.

Biorąc pod uwagę zbliżające się Święta Wielkanocne, należy się spodziewać, że spóźnialscy do urzędów ruszą dopiero w kwietniu. Wówczas konieczność czekania w kolejkach już nikogo nie ominie.

Przypomnijmy, że właśnie z powodu kolejek i długiego czasu oczekiwania na wydanie dokumentu Ministerstwo Infrastruktury przesunęło termin wymiany praw jazdy z 31 grudnia na 30 kwietnia.

Z kierowanie pojazdem bez ważnego dokumentu grozi mandat, a w wypadku szkody ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania z racji ubezpieczenia auto-casco.

Reklama

Porozmawiaj na Forum.

RMF/INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: prawo jazdy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy