Reklama

Władze się z nami bawią

Głodówka i okupacja urzędu gminy - mieszkańcy Goliny w Wielkopolsce zaostrzyli swój protest przeciwko tirom, które przejeżdżają przez ich miejscowość, a nie korzystają z płatnej autostrady.

Samochody ciężarowe nie chcą płacić za przejazd autostradą i wybierają drogi alternatywne – jedna z nich prowadzi przez Golinę. Mieszkańcy gminy przeciwko tirom protestują już od października. Do tej pory dwa razy w tygodniu blokowali drogi.

Teraz są jednak tak zdeterminowani, że zmienili rodzaj protestu. Władze się z nami bawią - mówią oburzeni. Głodówkę i okupację urzędu będą prowadzić do skutku - zapowiadają. Będziemy protestować, aż tiry pójdą na autostradę.

Ciężarówki już od początku kwietnia miały korzystać z A-2 za darmo, ale urzędnicy w Warszawie nie zdążyli przygotować na czas koniecznych przepisów. Nie wiadomo więc, kiedy tiry będą korzystać z autostrady bezpłatnie.

Reklama

Projektem uchwały w tej sprawie zajmuje się teraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który sprawdza, czy proponowane rekompensaty, które ma otrzymać właściciel autostrady, nie są sprzeczne z prawem.

Porozmawiaj na Forum.

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: gminy | autostrady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama