Reklama

"Wal po osobówkach" to przestępstwo!

Na obowiązkowych szkoleniach kierowców tirów ich uczestnicy uczą się, jak fałszować podpisy i powodować wypadek, by nie narażać ładunku - wynika z pokazanych przez TVN24 nagrań ze szkoleń.

Minister infrastruktury zapowiada konsekwencje wobec szkoleniowców.

Reklama

TVN i TVN24 pokazały w czwartek nagrania ze szkoleń kierowców tirów - organizowanych przez Ogólnopolskie Zrzeszenie Pracodawców Transportu Drogowego - na których wykładowcy nakłaniają, aby w razie zagrożenia na drogach nie narażali ładunku, tylko powodowali wypadek. "Walcie po osobówce, jest poniżej waszych nóg" - takie instrukcje mogli usłyszeć uczestnicy.

"Ten instruktaż to jak podżeganie do przestępstwa" - powiedział TVN24 minister Cezary Grabarczyk i zapowiedział, że w piątek spotka się z wiceministrem infrastruktury Tadeuszem Jarmuziewiczem, odpowiedzialnym za transport drogowy. Nie wykluczył też, że resort zawiadomi prokuraturę.

Jak podał TVN24, nagrania, które dokumentują patologiczne szkolenia kierowców zawodowych w ramach obowiązkowych szkoleń okresowych, zostały wykonane w grudniu i styczniu w kilku ośrodkach szkoleniowych w Polsce - Kielcach, Kościerzynie i Bralinie.

PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: uczestnicy | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje