Reklama

"Wahadło" przyczyną wypadków autokarowych?

"Wahadło" - to z pozoru niewinne określenie dosłownie i w przenośni spędza dziś sen z powiek kierowców autokarów i pracowników biur podróży. Chodzi o przejazd przez cały kraj, podczas którego w poszczególnych miejscowościach dosiadają się kolejni uczestnicy imprez turystycznych. Dopiero po odwiedzeniu czasem nawet kilkunastu miejsc w kraju autokary wyjeżdżają w długie europejskie trasy.

Ta często wyczerpująca dla kierowców jazda po kraju zwykle nie jest wliczana do czasu podroży. Czy ostatnie wypadki polskich autobusów to głównie efekt przemęczenia kierowców? Wiele na to wskazuje. Co gorsza nawet częste dziś kontrole autokarów przez policję tuż przed wyjazdem nic nie dają, ponieważ właściciele oszczędzają - nadmiernie wykorzystując kierowców.

Autobus, który rozbił się wczoraj w Rumunii także wcześniej pokonał długą trasę po Polsce, zbierając dzieci w kolejnych miastach. W każdym z nich byli przedstawiciele biura - zapewniała Krystyna Kubicz z ostatniego polskiego postoju przed regionalnym biurem Natura Tour w Krakowie. Często też bywa tak, że rodzice proszą o sprawdzenie autokaru przez policję i tak się też dzieje w wielu grupach.

Reklama

Czy czarne seria wypadków spowoduje brak zainteresowania wycieczkami autokarowymi trudno stwierdzić.

RMF
Dowiedz się więcej na temat: przyczyna | wypadek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy