Reklama

W góry lepiej jechać z łańcuchami

Wzniesienia i góry łatwiej pokonać z łańcuchami na kołach. Rzecznik Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Alvin Gajadhur apeluje do kierowców ciężarówek, którzy wybierają się w tereny górzyste, aby zabierali ze sobą specjalne łańcuchy.

Alvin Gajadhur powiedział, że co prawda nie ma takiego obowiązku, ale zarządca drogi może ustawić znaki nakazujące jazdę w łańcuchach. Jeżeli taki znak stoi na drodze, to bezwzględnie kierowca musi te łańcuchy założyć. Natomiast jeżeli nie ma znaku, a kierowca ciężarówki porusza się po terenie pagórkowatym i ma trudności z podjazdem, gdyż zalega śnieg na drodze, to oczywiście również powinien założyć łańcuchy.

Alvin Gajadhur radzi, aby przed wyjazdem w drogę sprawdzić stan techniczny pojazdu. Nie tylko opony, ale również oświetlenie. Sprawdzić też, czy jest płyn w spryskiwaczu do szyb, czy nie ma wycieków spod pojazdu.

Reklama

Podczas ataku zimy w ostatnich dniach ciężarówki, które nie mogły podjechać pod wzniesienia, blokowały drogi i kierowcy stali uwięzieni w gigantycznych korkach.

Meteorolodzy ostrzegają przed gołoledzią. W wielu miejscach mogą wystąpić opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje