Reklama

Uwaga! Ślisko na polskich drogach!

Na Dolnym Śląsku wszystkie główne trasy są przejezdne, ale od wczoraj z przerwami pada śnieg. Ślisko jest na drogach Podbeskidzia i Pomorza. Policja zaleca zwiększoną ostrożność. Dziś i jutro na drogach będzie więcej patroli.

Trudne warunki panują w Kotlinie Kłodzkiej, w okolicach Wałbrzycha, czy Jeleniej Góry. Tym, którzy zamierzają zapuścić się na mniej uczęszczane szlaki, policjanci radzą zaopatrzenie się w łańcuchy na koła.

Reklama

Wiele pracy mieli przez ostatnie godziny strażacy w powiecie kłodzkim. Musieli usuwać dziesiątki konarów i pni drzew, które runęły na drogi pod naporem ciężkiego śniegu.

W województwie śląskim warunki do jazdy są dziś fatalne. Rano w większości regionu padał deszcz. Skutek tego jest taki, zarówno na trasach bocznych jak i na drogach głównych koleiny wypełniły się wodą. Deszcz zaczął się zamieniać w deszcz ze śniegiem a na północy regionu w okolicy Częstochowy miejscami pada już tylko śnieg. Do tego dochodzi jeszcze występująca w wielu regionach mgła.

Podobnie jest na Podbeskidziu, gdzie dziś ze Śląska wybiera się sporo kierowców. Niestety w ciągu dnia warunki tam nie poprawią się. Przeciwnie wieczorem i nocą temperatura ma spaść poniżej zera a drogi staną się bardzo śliskie.

Na Pomorzu nie ma śniegu, ale jest bardzo ślisko. Słupek rtęci sięga dwóch kresek poniżej zera. Na drodze jest lód i samochodów coraz więcej. Wielu jedzie na zabawę sylwestrową do nadmorskich kurortów. W okolicy Słupska już zatrzymano dwóch pijanych kierowców. Policja przestrzega przed wsiadaniem za kierownicę w takim stanie. Dziś i jutro na drogach będzie więcej patroli.

RMF FM

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: policja | śnieg | deszcz | polskie drogi | ślisko | Uwaga!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje