Reklama

Uwaga! Ślisko na polskich drogach!

Na Dolnym Śląsku wszystkie główne trasy są przejezdne, ale od wczoraj z przerwami pada śnieg. Ślisko jest na drogach Podbeskidzia i Pomorza. Policja zaleca zwiększoną ostrożność. Dziś i jutro na drogach będzie więcej patroli.

Trudne warunki panują w Kotlinie Kłodzkiej, w okolicach Wałbrzycha, czy Jeleniej Góry. Tym, którzy zamierzają zapuścić się na mniej uczęszczane szlaki, policjanci radzą zaopatrzenie się w łańcuchy na koła.

Wiele pracy mieli przez ostatnie godziny strażacy w powiecie kłodzkim. Musieli usuwać dziesiątki konarów i pni drzew, które runęły na drogi pod naporem ciężkiego śniegu.

W województwie śląskim warunki do jazdy są dziś fatalne. Rano w większości regionu padał deszcz. Skutek tego jest taki, zarówno na trasach bocznych jak i na drogach głównych koleiny wypełniły się wodą. Deszcz zaczął się zamieniać w deszcz ze śniegiem a na północy regionu w okolicy Częstochowy miejscami pada już tylko śnieg. Do tego dochodzi jeszcze występująca w wielu regionach mgła.

Reklama

Podobnie jest na Podbeskidziu, gdzie dziś ze Śląska wybiera się sporo kierowców. Niestety w ciągu dnia warunki tam nie poprawią się. Przeciwnie wieczorem i nocą temperatura ma spaść poniżej zera a drogi staną się bardzo śliskie.

Na Pomorzu nie ma śniegu, ale jest bardzo ślisko. Słupek rtęci sięga dwóch kresek poniżej zera. Na drodze jest lód i samochodów coraz więcej. Wielu jedzie na zabawę sylwestrową do nadmorskich kurortów. W okolicy Słupska już zatrzymano dwóch pijanych kierowców. Policja przestrzega przed wsiadaniem za kierownicę w takim stanie. Dziś i jutro na drogach będzie więcej patroli.

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: policja | śnieg | deszcz | polskie drogi | ślisko | Uwaga!

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy