Reklama

Uwaga kierowcy. Nowe ograniczenie prędkości!

Uwaga kierowcy! Wygląda na to, że posłowie PO zafundują nam kolejną zmianę w prawie o ruchu drogowym. Tym razem na celownik wzięto obowiązujące ograniczenia prędkości.

Jak donosi "Rzeczpospolita", posłowie chcą ujednolicić limity prędkości w obszarze zabudowanym, które obecnie zależne są od pory doby. W godzinach od 5 rano do 23 na obszarze zabudowanym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h (chyba, że znaki stanowią inaczej). Pomiędzy godzinami 23 a 5 pojazdy mogą się poruszać z prędkością 60 km/h.

Reklama

Wkrótce ma się to jednak zmienić. Oznacza to, że niezależnie od godziny, prędkość maksymalna w obszarze zabudowanym wynosić będzie 50 km/h.

Nowe przepisy - jak już informowaliśmy - zakładają również, że kierowcy przyłapani na przekroczeniu prędkości przez fotoradar karani będą w trybie administracyjnym. Za zdjęcia z "fotopstryków" nie będą więc nakładane punkty karne, ale kara finansowa będzie wyższa niż do tej pory.

Nawet dwukrotnie wzrosnąć ma również wysokość mandatów karnych za przekroczenia prędkości - zwłaszcza w obszarze zabudowanym.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: ograniczenie prędkości

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje