Reklama

Utrudnienia na "zakopiance"

Kierowcy podróżujący popularną "zakopianką" od poniedziałku napotkają na utrudnienia na tej trasie w okolicy Krakowa. Drogowcy na czas remontu zamkną 3-kilometrowy odcinek prawej jezdni od Libertowa do Gaja, a ruch w obie strony poprowadzony zostanie lewą jezdnią.

Magdalena Chicaga z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała, że na zwężonym odcinku będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 60 km/h (na przełączkach do 40 km/h) oraz zakaz wyprzedzania. Utrudnienia potrwają do 31 października tego roku.

W ramach prac remontowych drogowcy przebudują obiekty mostowe oraz wzmocnią nawierzchnię na prawej jezdni, podobnie jak zrobili to wcześniej na jezdni lewej.

Prace związane z modernizacją nawierzchni na dwupasmowym odcinku pomiędzy Krakowem a Myślenicami na drodze krajowej nr 7 trwają od 2003 roku. Inwestycja jest współfinansowana z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Zakończenie całości prac pomiędzy Krakowem a Myślenicami zaplanowano na przyszły rok.

Reklama

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: drogowcy | utrudnienia

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy