Reklama

Tachograf w ciężarówce? Wyłączali go pilotem...

Urządzenia służące do wyłączania za pomocą pilota rejestratorów pracy kierowców ciężarówek, czyli tachografów odkryli policjanci podczas nocnej kontroli samochodów ciężarowych w Krakowie.

Jak poinformował w poniedziałek Michał Kondzior z zespołu prasowego małopolskiej policji, skontrolowano kilkanaście samochodów ciężarowych, z których kilka miało przerobione tachografy.

W ciężarówkach tych zerwano oryginalne plomby zabezpieczające. Do tachografu zostało zamontowane specjalne urządzenie do zatrzymywania jego wskazań, które było włączane za pomocą pilota przypiętego np. do kluczyków.

Według policjantów tego typu przeróbki związane z ingerencją w elektronikę samochodu musiały zostać wykonane w specjalistycznych warsztatach samochodowych. Dlatego funkcjonariusze próbują teraz dotrzeć do placówek oferujących nielegalną usługę.

Reklama

Za przerabianie urządzeń pomiarowych w obrocie gospodarczym grozi do dwóch lat więzienia.

PAP

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy