Reklama

Światła mijania działają!

Od piątku do niedzieli wydarzyło się 367 wypadków, w których zginęło 38 osób, a 489 zostało rannych. To wciąż ogromna liczba, ale mniejsza niż przy "zwykłych" weekendach kwietnia.

Niestety, na drogach nie brakuje pijanych kierowców. W ciągu ostatnich trzech dni zatrzymano ich 1296. Do końca tego tygodnia trwają wzmożone działania policji na polskich drogach i w miastach.

Jak co roku policjanci będą zwracać szczególną uwagę na prędkość, stan techniczny pojazdów, prawidłowy sposób przewożenia dzieci i trzeźwość kierowców. W całej Polsce zlokalizowano ok. 1000 punktów pomiaru prędkości. Policjantów wesprą foto i wideorejestratory.

Kierowcy powinni pamiętać też, że od 17 kwietnia mają obowiązek jazdy z włączonymi światłami mijania przez całą dobę. Nad przestrzeganiem tego przepisu również będą czuwać policjanci.

Reklama

Policjanci zapowiadają, że będą bezwzględni dla pijanych kierowców i przypominają, że od marca działają sądy 24-godzinne, które w trybie przyspieszonym mogą skazywać m.in. osoby, które prowadziły samochód pod wpływem alkoholu. Zgodnie z prawem kierowcy, którzy mają powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi, popełniają przestępstwo, za które grozi do dwóch lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje