Reklama

Sprawdź opony przed wyjazdem!

Przed nami okres świąteczny, a więc czas wzmożonych wyjazdów, często w trudnych warunkach atmosferycznych, po drogach pokrytych śniegiem lub błotem pośniegowym.

W tej sytuacji szczególnie istotny jest stan ogumienia. Tymczasem według brytyjskich badań niemal trzech na czterech kierowców ogóle nie sprawdza stanu opon (bieżnika, ciśnienia).

Ośmiu na dziesięciu angielskich kierowców zaniedbuje sprawdzenie ciśnienia przed wyjazdami krótszymi niż 160 km, a dziewięciu na dziesięciu - nie sprawdza w takim wypadku bieżnika.

Sytuacja poprawia się wraz ze zwiększeniem dystansu. Gdy przekracza on 320 km zarówno ciśnienie jak i stan bieżnika sprawdza przed wyjazdem co drugi kierowca.

Wyruszając w świąteczne odwiedziny pamiętajmy o tym, by sprawdzić nasze opony. Bieżnik o powierzchni równiej powierzchni kartki pocztowej odpowiada bowiem za przyczepność i bezpieczeństwo całego pojazdu. Gdy jest on zużyty samochód w trudnych warunkach ma problemy z ruszeniem i - jeszcze większe - z hamowaniem. Z kolei nieprawidłowe ciśnienie nie tylko prowadzi do nierównomiernego i szybkiego zużycia opon, ale wpływa na zachowanie samochodu na zakrętach, a podczas awaryjnego hamowania może doprowadzić nawet do niekontrolowanego obrócenia się pojazdu!

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: opony

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy