Reklama

Sportowa jazda po śniegu

Z duszą na ramieniu redakcja Magazynu Rajdowego WRC wsłuchiwała się w prognozy pogody. Atrakcją 41 wydania pisma miał być kurs sportowej jazdy po śniegu, przygotowany przez Tomka Czopika, a tymczasem jeszcze niedługo przed zamknięciem numeru panowała wiosenna aura.

Na szczęście śnieg spadł, więc materiał jest jak znalazł. Warto oddać się jego lekturze, a później wyruszyć na ośnieżone place, by żmudnie ćwiczyć wprowadzanie auta w poślizg lewą nogą na hamulcu. Komu będzie wychodzić - gratulujemy, komu nie – prosimy się nie poddawać, na pewno w końcu się uda.

Spośród ponad 20 innych materiałów szczególnie polecamy dwa. Pierwszy to rajdowa biografia Michele Mouton. Każdy kibic sportów motorowych zapewne słyszał o tej francuskiej mistrzyni kierownicy, ale nie każdy wie, że jako jedyna kobieta w historii rajdów zwyciężyła w eliminacji mistrzostw świata (i to aż cztery razy!), a na dodatek była o krok od zdobycia mistrzowskiego tytułu.

Reklama

Drugi tekst to rajdowa opowieść z Estonii. Nie o Markko Martinie, ale o chętnych do zostania jego następcami, dziś startującymi w „Lidze Moskwicza”. Rozgrywki cieszą się dużą popularnością, bo ich atutem są wyjątkowo niskie koszty.

Może ktoś po przeczytaniu tego tekstu pomyśli o skopiowaniu pomysłu w Polsce. „Liga Dużego Fiata”? Dlaczego nie…

Porozmawiaj na Forum.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy