Reklama

Śnieg paraliżuje ruch na drogach

Od Małopolski przez Śląsk po Wielkopolskę; fatalne warunki drogowe panują na zachodzie i południu Polski. W wielu regionach non stop pada śnieg, a na jezdni zalega błoto pośniegowe. Jest więc bardzo ślisko i niebezpiecznie.

Szczególnie trudna sytuacja panuje na południu Polski. Cienka warstwa śniegu i błoto pośniegowe zalegają na trasach wokół Brzeska, Krynicy, Krzeszowic i Makowa Podhalańskiego. Spory korek utworzył się na obwodnicy Krakowa. Stoją w nim przede wszystkim kierowcy zmierzający w stronę Zakopanego.

Poważne kłopoty czekają także podróżujących po Śląsku. Na autostradzie A-4 w kierunku Krakowa auta jadą w ślimaczym tempie. Problemy są także na krajowej ?jedynce?; korki utworzyły się między Siewierzem a Podwarpiem w kierunku Katowic; samochody stoją także na odcinku Bielsko-Cieszyn w Grodzisku Śląskim. W obu przypadkach ruch blokują ciężarówki, które nie mogą wjechać pod wzniesienia. Z powodu dużego natężenia ruchu zablokowana jest droga z Bielska do Szczyrku. Utworzył się tam kilkukilometrowy korek.

Reklama

Policja przypomina kierowcom tirów o obowiązku zakładania łańcuchów przeciwpoślizgowych na górskich odcinkach dróg.

Z powodu obfitych opadów śniegu sparaliżowane jest centrum Katowic; w Dąbrowie Górniczej doszło do zderzenia dwóch ciężarówek i autobusu PKS. Jeden z pasażerów autokaru jest lekko ranny.

Śnieg pada także na Lubelszczyźnie, Mazowszu, Kujawach i Podlasiu. Na drogach - nawet głównych - leży gruba warstwa pośniegowego błota. W wielu regionach Polski drogi są bardzo śliskie. Policjanci proszą kierowców o przepuszczanie piaskarek i pługów śnieżnych.

RMF
Dowiedz się więcej na temat: błoto | śnieg

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy