Reklama

Setki wypadków na drogach - policja podsumowuje świąteczny długi weekend

25 osób zginęło w niemal 300 wypadkach drogowych, do jakich doszło podczas minionego długiego weekendu, związanego z dniem Wszystkich Świętych. Komenda Główna Policji podsumowała, jak ten czas wyglądał na polskich drogach.

Policyjne statystyki wypadków we Wszystkich Świętych 2022

Dane dotyczące zdarzeń drogowych, które miały miejsce podczas minionego długiego weekendu, przedstawił nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP:

Samego tylko 1 listopada doszło do 39 wypadków, w których zginęło osiem osób - troje kierowców, troje pasażerów, pieszy i rowerzysta. W wyniku wspomnianych wypadków rannych zostało też 45 osób. 

Policjanci zatrzymali też we Wszystkich Świętych 304 pijanych kierowców. Natomiast w czasie całego długiego weekendu 303 osoby pożegnały się z prawem jazdy, za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Reklama

Miniony długi weekend był bezpieczniejszy niż w zeszłym roku

Pozytywna informacja dotycząca długiego weekendu związanego ze świętem Wszystkich Świętych jest taka, że był on mniej tragiczny niż rok temu. Porównując go do analogicznego okresu z 2021 roku, miało miejsce 109 mniej wypadków, rannych zostało o 139 mniej osób, a liczba zabitych zmalała o 10 osób. W zeszłym roku zatrzymano też 615 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h, a więc dwa razy więcej niż w roku obecnym.

Pogorszeniu uległa tylko jedna statystyka - dotycząca pijanych kierowców. W tym roku zatrzymano ich 69 więcej.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: policja | Wszystkich Świętych | wypadki drogowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy