Reklama

Połknęła fałszywy bilet parkingowy. Grozi jej 5 lat

Warszawscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o przerobienie biletu parkingowego.

35-letnia Agnieszka K. pozostawiła swój samochód w płatnej strefie parkowania. Włożyła za szybę przerobiony bilet. Sprawa wyszła na jaw podczas kontroli. Na widok interweniujących policjantów kobieta włożyła bilet do ust i go połknęła.

Reklama

Do tej niecodziennej sytuacji doszło wieczorem na jednym z płatnych parkingów przy ulicy Ludnej. Kontroler Zarządu Dróg Miejskich sprawdzał, czy wszyscy kierowcy, którzy pozostawili tam samochody, uiścili stosowną opłatę. Jego podejrzenia wzbudził Opel Astra, za szybą pojazdu umieszczony był bilet parkingowy. Jego symbol nie odpowiadał symbolom biletów, które w tej strefie drukuje stojący tam parkomat. Poza tym na bilecie widoczne były wyraźne ślady przerobienia daty.

Kontroler wezwał na miejsce pracowników ZDM, którzy założyli blokadę na koło Opla Astry. Powiadomił też policję.

W tym czasie do samochodu przyszła jego właścicielka. Kobieta na widok policjantów włożyła bilet do ust i go połknęła. 35-latka stwierdziła, że zrobiła to w obawie przed konsekwencjami swojego czynu. Agnieszka K. nie wiedziała, że wcześniej kontroler zrobił zdjęcie przerobionego biletu.

Policjanci po dokładnym sprawdzeniu pojazdu w kieszeni jednych z drzwi znaleźli kolejne trzy bilety, których dane również były przerobione.

Kobieta została zatrzymana. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Policja

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: fałszywe bilety

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama