Reklama

Policja weźmie się za pieszych

Chociaż, przynajmniej wg kalendarza, wciąż możemy się cieszyć latem, aura nie daje nam zapomnieć, że zbliża się jesień.

W nocy temperatury spadają już poniżej 10 stopni Celsjusza, dzień jest wyraźnie krótszy niż jeszcze miesiąc temu. Niestety w znaczny sposób wpływa to na pogorszenie warunków drogowych i wzrost liczby wypadków. Każdego roku, począwszy od września, skokowo rośnie liczba tego typu zdarzeń, których ofiarami są najczęściej piesi i rowerzyści.

W zeszłym roku na drogach zginęło aż 1477 pieszych, co stanowi niemal 33 proc. wszystkich ofiar śmiertelnych. Blisko połowa ofiar zginęła w wypadkach, do których doszło w ostatnim kwartale.

Niestety, w wielu przypadkach, ofiary są również sprawcami tragedii. Piesi, którzy poruszają się po zmroku, często pozbawieni są jakichkolwiek elementów odblaskowych, chodzą też nie tą stroną drogi, co powinni. Dlatego właśnie dziś rusza pierwszy etap policyjnej akcji "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", której celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Reklama

Oprócz instruowana pieszych na temat tego, w jaki sposób bezpiecznie poruszać się w miejscach, w których wzdłuż drogi nie ma wydzielonych chodników, ważnym elementem akcji jest propagowanie używania elementów odblaskowych.

Podobne akcje przeprowadzane będą raz w miesiącu przez cały okres jesienno-zimowy.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: piesi | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje