​Pojazd A zderzył się z pojazdem C. Kto zawinił?

Droga Redakcjo Mam bardzo duży problem z odzyskaniem odszkodowania po kolizji drogowej, dlatego zwracam się do Was o pomoc. (*)

Na załączonym obrazku naszkicowałem zaistniałą sytuację. Pojazd A to mój samochód włączający się do ruchu. Pojazd B to samochód kierowcy, który się zatrzymał i mnie wpuszczał. Pojazd C to motocyklista który wyprzedzał na podwójnej ciągłej linii do tego na skrzyżowaniu i nie zatrzymał się. Ja wyjeżdżając przed pojazd B, który mnie wpuszczał, nie zauważyłem motocyklisty na pasie, na którym nie powinno go być ponieważ patrzyłem w prawo, czy nic nie jedzie, mając pewność, że po lewej mojej stronie nic nie może się wydarzyć ze względu na uprzejmość kierowcy pojazdu B.

Reklama

Niestety motocyklista C uderzył w mój samochód. Zatrzymaliśmy się i spisaliśmy oświadczenie bez policji, ze świadkiem z pojazdu B, który również miał uszkodzony pojazd przez motocykl, który upadając oparł się o pojazd B.

Motocyklista do wszystkiego się przyznał i podpisał nam oświadczenie, że do wypadku doszło z jego winy. Problem zaczął się przy odzyskaniu odszkodowania z polisy motocyklisty firmy Warta, gdyż przedstawiciel tej instytucji powiedział, że sprawcą całego zdarzenia jak i winnym jest pojazd A czyli ja i z mojej polisy powinny być naprawione pojazdy B i C.

Moje pytanie jak ja mogę być winny spowodowania wypadku, gdy byłem wpuszczany przez kierowcę, a motocyklista nie powinien wyprzedzać na skrzyżowaniu i podwójnej ciągłej. Bardzo proszę o pomoc ponieważ sprawa będzie miała finał w sądzie, do którego jestem wzywany jako oskarżony.

(*) - List do redakcji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy