Reklama

Piłeś? Będziesz sławny!

Dolnośląska policja - jako pierwsza w kraju - zdecydowała się zamieścić w Internecie zdjęcia osób przyłapanych na jeździe pod wpływem alkoholu. To może być przełom w walce z pijanymi kierowcami.

Wprowadzenie tego straszaka było możliwe dzięki porozumieniu z prokuratorami, którzy po raz pierwszy zgodzili się na publikację wizerunków kierowców. Na razie na stronach internetowych można zobaczyć dwa zdjęcia pijanych kierowców. Obaj wyglądają na nich na bardzo wystraszonych. Mężczyźni spowodowali po pijanemu kolizje drogowe.

Jako pierwszy zgodę na publikację zdjęć wyraził prokurator z Wołowa: Tutaj mieliśmy do czynienia z kolizja drogową, z ucieczką z miejsca kolizji, zatrzymaniem i stawianiem oporu policji w czasie tego zatrzymania.

Reklama

Policjanci wierzą, że zdjęcia będą w końcu skuteczną bronią w walce z kierowcami-pijakami: Na razie umieściliśmy te zdjęcia w linku, który służy nam do komunikacji z dziennikarzami. Liczymy na to, że te zdjęcia będziemy mogli zobaczyć gazetach czy telewizji. Umieszczenie zdjęć w sieci może szokować, ale policja i prokuratura zapewniają, że jest zgodne z prawem i społecznie uzasadnione.

W ubiegłym roku na Dolnym Śląsku złapano 15 tysięcy nietrzeźwych kierowców.

Porozmawiaj na Forum.

RMF
Dowiedz się więcej na temat: policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy