Reklama

Pasjonaci czy wariaci?

Tekst pt. "Czy motocyklista to samobójca?" wywołał Wasze duże zainteresowanie. Świadczą o tym liczne komentarze, w których zajmujecie stanowisko na poruszony w materiale temat. Jedna z naszych Czytelniczek przysłała nam felieton poruszający problematykę bezpieczeństwa motocyklistów.

Przeczytajcie go. Naprawdę warto.

Są ich tysiące. Przez niektórych nazywani złośliwie "dawcami" wśród innych wzbudzają podziw i zachwyt sztuczkami, które prezentują na swoich maszynach. Motocykliści, prawdziwi miłośnicy czy zabójcy na dwóch kółkach?

Trudno powiedzieć. Kiedy siadasz na piękne Kawasaki lub czerwone Suzuki, mało Cię obchodzi czy jeszcze z niego zsiądziesz, po prostu jedziesz .W ciągu trzech sekund osiągasz 100 km/h w następnych trzech 200, mijasz przechodniów schodzących z drogi pędzącym przed siebie jednośladom. Czujesz, że jest to silniejsze od Ciebie, dodajesz gazu, jedziesz na gumie.

Reklama

Jednak czasem jedna dziura, jeden zły ruch, jeden moment nieuwagi może sprawić, że już nigdy nikt nie uściśnie Ci dłoni, śmierć przychodzi za wcześnie czyli tracisz kolegę.

Potem zostają tylko chwilę refleksji, nad tym czy warto, czy trzeba, czy można było tego uniknąć, ale po chwili znowu siadasz i jedziesz, chcesz po raz kolejny poczuć tę adrenalinę i myślisz "pojadę ostrożnie", a licznik przekracza 250 km/h.

Wielu twierdzi "można szybko i bezpiecznie". Jednak czy to zdanie nie zaprzecza rzeczy oczywistej? Jak jechać szybko, aby uniknąć niebezpieczeństwa. Hmm? chyba raczej nie można. Ale mało kto wie, że szybkość dodaje motocyklistom skrzydeł, Oni uwielbiają nocne wojaże po opuszczonych autostradach i prostych ulicach, Oni wiedzą, że przesadzają, ale to jest ich pasja, ich miłości ich życie?

Jak w takim razie usprawiedliwić nieodpowiedzialność, którą wykazują stojąc na baku rozpędzonego motocyklu czy balansując pomiędzy autami na drodze? Po prostu wsiąść na motocykl i dać się ponieść emocjom, spróbować przenieść się do ich świata, świata młodzieńczych marzeń! (AP)

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy