Reklama

Olsztyńska drogówka bez wideoradarów?

Policjantom z olsztyńskiej drogówki popsuły się wszystkie wideoradary. Urządzenia zamontowane były w nieoznakowanych radiowozach i rejestrowały poczynania piratów drogowych. Ostatni wideoradar odmówił posłuszeństwa podczas weekendowej akcji "Powrót z Wakacji".

Brak wideoradarów nie oznacza jednak, że policjanci nie dają mandatów za przekroczenie dozwolonej prędkości. Na drogach pojawiło się więcej radarów stacjonarnych.

Reklama

Jak mówi Adam Kołodziejski, naczelnik olsztyńskiej drogówki, wideoradary przepracowały swoje lata i trzeba wymienić w nich najważniejsze części: - Trzeba wymienić całe podzespoły, np. cały magnetowid, cały monitor, całą płytę główną.

Wideoradar to największy postrach kierowców, który w dodatku bardzo szybko potrafi na siebie zarobić: - W ciągu jednej służby suma mandatów nałożona przez załogę może się zmieścić w granicach około 5 tysięcy złotych - mówi Kołodziejczyk.

Policjanci z nieoznakowanych radiowozów obiecują, że z naprawionymi już wideoradarami pojawią się na warmińsko-mazurskich drogach za klika dni.

RMF FM

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: policja | wideoradary | drogówka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje