Reklama

"Noc stop"

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie i Komenda Miejska Policji przygotowali akcję przeciwko złodziejom aut.

Istotą programuo nazwie "NOC STOP" jest oznakowanie pojazdów, których właściciele deklarują, że z reguły nie jeżdżą tymi pojazdami w godzinach nocnych. Pojawienie się samochodu z taką naklejką na ulicach miasta między 24 do 5 rano ma być sygnałem dla patroli do zatrzymania i wylegitymowania kierowcy.

Każdy, kto zdeklaruje chęć udziału w programie, może do niego przystąpić w każdej chwili - o każdej porze dnia i nocy, wystarczy tylko nakleić (w prawym, górnym rogu, od strony pasażera) specjalną naklejkę na przednią i tylną szybę od wewnątrz pojazdu.

Reklama

Fluorescencyjne naklejki można odebrać we wszystkich dyżurnych komisariatach Policji, Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego oraz na stacjach BP. Uczestnictwo w akcji jest bezpłatne. Pierwsza edycja akcji NOC STOP rusza od 5 listopada i potrwa przez miesiąc.

Do akcji zachęcamy kierowców, którzy godzinach 24-5 nie poruszają się po krakowskich ulicach. Kierowcy poruszający się w godz. nocnych, powinni liczyć się z częstą kontrolą policji, dla której oznakowany samochód jest sygnałem, iż może pochodzić z kradzieży. Fakt uczestnictwa w akcji nie wiąże się z wzięciem przez organizatorów odpowiedzialności za skradziony pojazd. Jednocześnie organizatorzy mają nadzieje, że prowadzona akcja NOC STOP przyczyni się do zmniejszenia kradzieży samochodów w Krakowie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kraków

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje