Reklama

Niespodziewane(?) wyniki kontroli autokarów

Autokary turystyczne są w dobrym stanie technicznym, przewoźnicy dbają o to, żeby przewóz osób, a szczególnie dzieci odbywał się bezpiecznie - wynika z kontroli przeprowadzonych przez Inspekcję Transportu Drogowego.

W czasie wakacji inspektorzy sprawdzili blisko 1300 autokarów turystycznych, zatrzymano 57 dowodów rejestracyjnych, natomiast w 13 przypadkach pojazdy były w tak złym stanie technicznym, że nie mogły kontynuować jazdy.

Jak podkreśla rzecznik inspekcji Alvin Gajadhur, przypadków drastycznych naruszeń bezpieczeństwa nie było wiele.

Dowody rejestracyjne były zatrzymywane średnio co 20-25 kontroli, natomiast zakaz dalszej jazdy był wydawany podczas co setnej kontroli. Inspektorzy ukarali kierowców blisko 280 mandatami - dodaje Gajadhur.

Inspektorzy sprawdzali stan techniczny pojazdów, ale także kondycję kierowcy - tłumaczy rzecznik ITD.

Reklama

Autokary wyjeżdżające za granicę są w bardzo dobrym stanie technicznym, przewoźnicy przestrzegają obowiązujących przepisów, w dużo gorszym stanie są autokary komunikacji regularnej - mówi Alvin Gajadhur.

Inspekcja ujawniła czterech kierowców autokarów turystycznych, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu.

IAR/PAP
Dowiedz się więcej na temat: kontrole autokarów

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy