Reklama

Nierówności na "betonce"

Czy jechaliście ostatnio fragmentem drogi szybkiego ruchu pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Tomaszowem Mazowieckim? Na odcinku tym jest od pewnego czasu nowa nawierzchnia. Wydawałoby się, że równa jak stół. Ale czy na pewno?

Na początku tego roku pisaliśmy o remontowanym odcinku autostrady A-4 Wrocław-Legnica i problemach jej jakości. Pojawiły się opinie, że beton, bo z tego materiału został ten fragment wykonany nie wytrzyma ciężaru samochodów i zacznie pękać.

Na razie - co sprawdziliśmy sami - drogą jedzie się całkiem dobrze. Pytanie tylko, jak będzie za 25 lat? Właśnie tyle ma wytrzymać wylany tam beton.

Naszym zdaniem zdecydowanie mniej komfortowo jedzie się po wspomnianej wyżej "betonce" w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego. To droga ułożona z betonowych płyt. Są one niezbyt dobrze "spasowane" co powoduje, że w aucie słychać nieprzyjemny stuk przy pokonywaniu szczelin.

Drogi wykonane z betonu są droższe w budowaniu, ale, dobrze wykonane, tańsze w utrzymaniu. Ale czy fragment "piotrkowski" jest na pewno dobrze wykonany? Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

Reklama

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy