Reklama

Nie kradli, ale legalizowali samochody. Grozi im po 5 lat

Grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu kradzionych samochodów rozbili policjanci Centralnego Biura Śledczego we współpracy z funkcjonariuszami z Kamiennej Góry (Dolnośląskie).

Zatrzymanym w tej sprawie pięciu osobom grozi do 5 lat więzienia.

Jak powiedział rzecznik komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu asp. Paweł Petrykowski, zatrzymani to młodzi mężczyźni, mieszkańcy miejscowości leżących w powiecie kamiennogórskim, w wieku od 20 do 35 lat.

"Wśród nich jest także 34-letni organizator grupy. Został zatrzymany, gdy z jednego z garaży wyprowadzał skradziony wcześniej samochód. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące" - dodał rzecznik.

Funkcjonariusze ustalili, że kradzione auta były przechowywane w wynajętych przez grupę garażach znajdujących się na terenie całego powiatu. Trafiały do nich auta skradzione na terenie woj. dolnośląskiego, a niektóre, po przerobieniu pól numerowych, zostały już ponownie zarejestrowane.

Reklama

Policjantom udało się w sumie odzyskać pięć samochodów o łącznej wartości ok. 250 tys. zł.

Obecnie funkcjonariusze sprawdzają jak długo działała grupa, ile samochodów wprowadziła ponownie do obiegu i kto dostarczał jej kradzione auta. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: W.E. | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy